Araba Markaları

Araba markaları dünya genelinde birçok farklı ihtiyaca ve tercihe yanıt veren geniş bir yelpazede araçlar sunar. Ancak, en iyi araba markalarını seçerken hangi faktörleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini bilmek önemlidir. Bu makalede, size en iyi otomobil markalarını belirlerken düşünmeniz gereken kriterleri açıklayacağız. Bu kriterler, size uygun araç markasını seçmenize yardımcı olacaktır.

#1
Abarth

% memnuniyet - oylama

Abarth Hakkında

Abarth için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %100 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 1 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#2
Lancia

% memnuniyet - oylama

Lancia Hakkında

Lancia için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %100 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 1 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#3
Acura

% memnuniyet - oylama

Acura Hakkında

Acura için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#4
Aixam

% memnuniyet - oylama

Aixam Hakkında

Aixam için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#5
Alfa Romeo

% memnuniyet - oylama

Alfa Romeo Hakkında

Alfa Romeo için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#6
Apollo

% memnuniyet - oylama

Apollo Hakkında

Apollo için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#7
Aptera

% memnuniyet - oylama

Aptera Hakkında

Aptera için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#8
Ascari

% memnuniyet - oylama

Ascari Hakkında

Ascari için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#9
Aston Martin

% memnuniyet - oylama

Aston Martin Hakkında

Aston Martin için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#10
Changan

% memnuniyet - oylama

Changan Hakkında

Changan için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#11
Audi

% memnuniyet - oylama

Audi Hakkında

Audi için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#12
Bentley

% memnuniyet - oylama

Bentley Hakkında

Bentley için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#13
BMW

% memnuniyet - oylama

BMW Hakkında

BMW için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#14
Borgward

% memnuniyet - oylama

Borgward Hakkında

Borgward için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#15
Brilliance

% memnuniyet - oylama

Brilliance Hakkında

Brilliance için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#16
Bugatti

% memnuniyet - oylama

Bugatti Hakkında

Bugatti için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#17
Buick

% memnuniyet - oylama

Buick Hakkında

Buick için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#18
Caterham

% memnuniyet - oylama

Caterham Hakkında

Caterham için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#19
Jeep

% memnuniyet - oylama

Jeep Hakkında

Jeep için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#20
Chery

% memnuniyet - oylama

Chery Hakkında

Chery için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#21
Etox

% memnuniyet - oylama

Etox Hakkında

Etox için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#22
Cisitalia

% memnuniyet - oylama

Cisitalia Hakkında

Cisitalia için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#23
Dacia

% memnuniyet - oylama

Dacia Hakkında

Dacia için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#24
Dodge

% memnuniyet - oylama

Dodge Hakkında

Dodge için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#25
Dongfeng

% memnuniyet - oylama

Dongfeng Hakkında

Dongfeng için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#26
Donkervoort

% memnuniyet - oylama

Donkervoort Hakkında

Donkervoort için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#27
DS

% memnuniyet - oylama

DS Hakkında

DS için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#28
Chrysler

% memnuniyet - oylama

Chrysler Hakkında

Chrysler için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#29
Fiat

% memnuniyet - oylama

Fiat Hakkında

Fiat için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#30
Ferrari

% memnuniyet - oylama

Ferrari Hakkında

Ferrari için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#31
Ford

% memnuniyet - oylama

Ford Hakkında

Ford için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#32
Hyundai

% memnuniyet - oylama

Hyundai Hakkında

Hyundai için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#33
Infiniti

% memnuniyet - oylama

Infiniti Hakkında

Infiniti için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#34
Isuzu

% memnuniyet - oylama

Isuzu Hakkında

Isuzu için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#35
JAC

% memnuniyet - oylama

JAC Hakkında

JAC için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#36
Jaguar

% memnuniyet - oylama

Jaguar Hakkında

Jaguar için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#37
Aurus

% memnuniyet - oylama

Aurus Hakkında

Aurus için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#38
Kia

% memnuniyet - oylama

Kia Hakkında

Kia için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#39
AC Cars

% memnuniyet - oylama

AC Cars Hakkında

AC Cars için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#40
Porsche

% memnuniyet - oylama

Porsche Hakkında

Porsche için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#41
Lagonda

% memnuniyet - oylama

Lagonda Hakkında

Lagonda için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#42
Lamborghini

% memnuniyet - oylama

Lamborghini Hakkında

Lamborghini için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#43
Lifan

% memnuniyet - oylama

Lifan Hakkında

Lifan için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#44
Lister

% memnuniyet - oylama

Lister Hakkında

Lister için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#45
Lotus

% memnuniyet - oylama

Lotus Hakkında

Lotus için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#46
Lucid

% memnuniyet - oylama

Lucid Hakkında

Lucid için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#47
Luxgen

% memnuniyet - oylama

Luxgen Hakkında

Luxgen için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#48
Proton

% memnuniyet - oylama

Proton Hakkında

Proton için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#49
Maserati

% memnuniyet - oylama

Maserati Hakkında

Maserati için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#50
Mazda

% memnuniyet - oylama

Mazda Hakkında

Mazda için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#51
Mercedes

% memnuniyet - oylama

Mercedes Hakkında

Mercedes için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#52
Mitsubishi

% memnuniyet - oylama

Mitsubishi Hakkında

Mitsubishi için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#53
Nissan

% memnuniyet - oylama

Nissan Hakkında

Nissan için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#54
Peugeot

% memnuniyet - oylama

Peugeot Hakkında

Peugeot için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#55
Mahindra

% memnuniyet - oylama

Mahindra Hakkında

Mahindra için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#56
Pontiac

% memnuniyet - oylama

Pontiac Hakkında

Pontiac için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#57
Koenigsegg

% memnuniyet - oylama

Koenigsegg Hakkında

Koenigsegg için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#58
Lada

% memnuniyet - oylama

Lada Hakkında

Lada için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#59
Tatra

% memnuniyet - oylama

Tatra Hakkında

Tatra için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#60
Rolls Royce

% memnuniyet - oylama

Rolls Royce Hakkında

Rolls Royce için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#61
Seat

% memnuniyet - oylama

Seat Hakkında

Seat için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#62
Smart

% memnuniyet - oylama

Smart Hakkında

Smart için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#63
Subaru

% memnuniyet - oylama

Subaru Hakkında

Subaru için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#64
Suzuki

% memnuniyet - oylama

Suzuki Hakkında

Suzuki için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#65
Tata

% memnuniyet - oylama

Tata Hakkında

Tata için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#66
Renault

% memnuniyet - oylama

Renault Hakkında

Renault için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#67
Togg

% memnuniyet - oylama

Togg Hakkında

Togg için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#68
TOFAŞ

% memnuniyet - oylama

TOFAŞ Hakkında

TOFAŞ için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#69
Toyota

% memnuniyet - oylama

Toyota Hakkında

Toyota için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#70
Volkswagen

% memnuniyet - oylama

Volkswagen Hakkında

Volkswagen için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#71
Volvo

% memnuniyet - oylama

Volvo Hakkında

Volvo için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#72
Wallyscar

% memnuniyet - oylama

Wallyscar Hakkında

Wallyscar için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#73
XPeng

% memnuniyet - oylama

XPeng Hakkında

XPeng için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#74
Yugo

% memnuniyet - oylama

Yugo Hakkında

Yugo için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

#75
Zenvo

% memnuniyet - oylama

Zenvo Hakkında

Zenvo için yapılan kullanıcı değerlendirmeleri neticesinde %0 memnuniyet oranı belirlenmiştir. Bu değerlendirme 0 adet olumlu oy ve 0 adet olumsuz oy ile hesaplanmıştır.

En İyi Araba Markaları 👍

Bu sayfada 75 farklı Araba Markası listelenmektedir. En iyi Araba markaları arasında ise ilk sırada Abarth var. Hemen ardından Lancia ve Mahindra onu takip etmektedir. Listenin en sonundaki markalar ise Zenvo, Cisitalia ve Dacia yer alıyor.

Listede yer alan 75 marka arasından beğendiğiniz markalar için yukarı, beğenmediğiniz markalar için aşağı puanlama yapabilirsiniz.

 1. Güvenilirlik: Bir araba güvenilirliği, uzun vadede sahip olmanın keyfini çıkarmanızı sağlar. Güvenilir markalar, arızaların nadir olduğu ve bakım maliyetlerinin düşük olduğu araçlar sunar.
 2. Yakıt Ekonomisi: Yakıt verimliliği, uzun mesafe yolculuklarından günlük sürüşe kadar her türlü yolculukta tasarruf sağlar. Bu nedenle yakıt ekonomisi, bir araba markasını değerlendirirken önemli bir faktördür.
 3. Güvenlik Özellikleri: Araba güvenliği her zaman bir öncelik olmalıdır. En iyi araba markaları, en son güvenlik teknolojilerini içeren araçlar sunar.
 4. Sürüş Deneyimi: Sürüş deneyimi, bir araba markasının karakteristik bir özelliğidir. Kimi markalar lüks ve rahat sürüş sunarken, diğerleri daha sportif ve hızlıdır. Hangi deneyimi tercih ettiğinize bağlı olarak, marka seçiminiz değişebilir.
 5. Bütçe: Araba markaları, her bütçeye uygun araçlar sunar. Bütçenizi belirlemek ve buna uygun bir marka aramak önemlidir.
 6. Marka İmajı ve Prestij: Araba markalarının imajı ve prestiji, bazı insanlar için önemli bir faktördür. Bu, kişisel tercihlere ve sosyal statüye dayalı bir faktördür.

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, size en uygun araba markasını seçebilirsiniz. Şimdi, size 2023’ün en iyi araba markaları listesini sunacağımız bu makalenin geri kalanına geçebiliriz.

Araba Nedir?

Bir araba, bireyleri, aileleri veya yükleri taşımak amacıyla tasarlanmış bir motorlu taşıma aracıdır. Genellikle dört tekerlekli olan arabalar, içerisinde sürücü ve yolcuları taşıyabilecek bir kabin, bir motor ve taşıma kapasitesi sağlayan bir bagaj veya yük bölmesi içerir. Arabalar, genellikle benzin, dizel, elektrik veya hibrid motorlarla çalışabilir.

Araba Ne İşe Yarar?

 1. Kişisel Ulaşım:
  • Arabalar, bireylerin günlük yaşamda işe gitmek, alışveriş yapmak, arkadaşlarını ziyaret etmek ve diğer aktiviteler için kişisel ulaşım sağlar.
 2. Aile Ulaşımı:
  • Aileler, arabaları aile üyelerini taşımak, çocukları okula götürmek ve aile gezileri yapmak için kullanabilirler.
 3. İş Ulaşımı:
  • Çalışanlar, arabaları işe gitmek için kullanabilirler. Özellikle uzak mesafedeki işyerlerine veya toplu taşıma araçlarına ulaşım sağlamak amacıyla kullanılır.
 4. Taşıma ve Ticaret:
  • Ticari amaçlarla kullanılan arabalar, malzemeleri, eşyaları veya ürünleri bir yerden başka bir yere taşımak için kullanılabilir.
 5. Acil Durumlar ve Kurtarma:
  • Ambulanslar, itfaiye araçları ve diğer kurtarma araçları, acil durumlar ve afet müdahaleleri için arabaları kullanır.
 6. Tatil ve Seyahat:
  • Arabalar, tatil ve seyahatlerde özgürlük ve esneklik sağlar, kişilere istedikleri yerlere gitme ve keşfetme imkanı tanır.

Araba Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 1. Bütçe:
  • Ne kadar harcama yapabileceğinizi belirleyin ve buna uygun bir araç seçin. Fiyat aralığınızı belirleyerek araç seçiminizi daraltabilirsiniz.
 2. Kullanım Amaçları:
  • Araç ihtiyaçlarınızı belirleyin. Aile taşıyacak mısınız, işe gidip gelecek misiniz, uzun yolculuklar yapacak mısınız? Bu sorulara cevap vermek, ihtiyaçlarınıza uygun bir araç seçiminde yardımcı olacaktır.
 3. Yakıt Ekonomisi:
  • Yakıt tüketimi, aracın işletme maliyetlerini etkiler. Yakıt ekonomisini göz önünde bulundurarak daha ekonomik bir araç seçebilirsiniz.
 4. Sigorta Maliyeti:
  • Araç sigortası maliyetlerini araştırın. Farklı araçlar farklı sigorta primleri gerektirebilir.
 5. Bakım Maliyeti:
  • Araç bakım maliyetleri, uzun vadede önemli olabilir. Araç marka ve modellerinin bakım maliyetlerini araştırarak daha uygun bir seçim yapabilirsiniz.
 6. Güvenlik Özellikleri:
  • Araçların güvenlik özelliklerini değerlendirin. ABS fren sistemi, hava yastıkları, çocuk kilidi gibi güvenlik donanımları önemli faktörlerdir.
 7. Yedek Parça ve Servis Kolaylığı:
  • Araç markasının popülerliği ve yaygınlığı, yedek parça bulunabilirliği ve servis kolaylığı açısından önemlidir.
 8. Test Sürüşü:
  • Mümkünse, beğendiğiniz aracı test sürüşü yapın. Araç sürüşü sırasında konfor, performans ve ses seviyesi gibi faktörleri değerlendirin.
 9. İkinci El Durumu:
  • İkinci el bir araç alıyorsanız, aracın genel durumu, kilometresi, servis geçmişi gibi faktörlere dikkat edin. Bir uzmana göstererek detaylı bir inceleme yaptırabilirsiniz.
 10. Araç Vergileri ve Ücretler:
  • Araç vergileri, trafik sigortası ve diğer ücretleri de göz önünde bulundurun. Yıllık işletme maliyetlerini hesaplayarak karar verebilirsiniz.

Araç seçimi kişisel ihtiyaçlara ve tercihlere bağlı olarak değişir, bu nedenle dikkatlice araştırma yapmak önemlidir.

En İyi Araba Markaları Listesi 2024

Sıra NoMarkaÖne Çıkan Özellikler
1ToyotaGüvenilirlik, dayanıklılık, yakıt verimliliği
2HondaKaliteli mühendislik, dayanıklılık, yakıt verimliliği
3Mercedes-BenzLüks, performans, yüksek kaliteli iç mekan tasarımı
4BMWSürüş keyfi, performans, şık tasarımlar
5AudiLüks, teknoloji, yüksek kaliteli iç mekan
6LexusLüks, konforlu sürüş, gelişmiş teknolojiler
7FordGeniş model yelpazesi, dayanıklılık, performans
8VolkswagenGeniş model yelpazesi, güvenilirlik, şık tasarımlar
9SubaruDört tekerlekten çekiş, güvenilir outdoor araçları
10PorscheSpor araçlar, lüks otomobiller, yüksek performans

Her bir markanın farklı modelleri ve segmentlerde araçları bulunmaktadır. Araç seçerken bireysel ihtiyaçlar, bütçe ve tercihler göz önünde bulundurulmalıdır.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İçindekiler

“Araba Markaları” üzerine 16 yorum

 1. Bu makale, araba markalarının seçiminde dikkate almanız gereken önemli faktörleri açıklıyor. Güvenilirlik, yakıt ekonomisi, güvenlik özellikleri ve sürüş deneyimi gibi etkenler, doğru araba markasını seçmenize yardımcı olabilir. Ayrıca bütçe, marka imajı ve prestiji gibi kriterler de kararınızı etkileyebilir. Makalenin geri kalanında, 2023’ün en iyi araba markaları listesini bulabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında, size en uygun araba markasını seçmeniz mümkün olacaktır.

  Cevapla
 2. Bu makalede verilen kriterler doğrultusunda araç seçimi yapmak gerçekten önemli. Herkesin tercihleri ve ihtiyaçları farklı olduğu için bu faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir.

  Cevapla
 3. Bu makale, araba markalarının çeşitliliği ve seçim faktörlerini iyi bir şekilde anlatıyor. Keyifli bir okuma oldu.

  Cevapla
 4. Araç seçim süreci oldukça zorlu olabilir, ancak bu makalede verilen bilgiler seçiminizi kolaylaştırabilir.

  Cevapla
 5. Harika, bu makalede araba markaları ve araba seçimi hakkında çok bilgilendirici bir içerik bulunuyor. Teşekkürler

  Cevapla

Yorum yapın